Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası Çözümü

Nova

Nova
Yönetici
Valorant oyunu milyonların oynadığı online oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuncular bu oyunda ara ara bazı hatalar ile karşılaşır. Bu hatalar oyuncuların canını sıksa da her hatanın muhakkak çözümü bulunmaktadır. Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatası çözümü aslında basit bir işlemdir.

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatasına Denk Gelen Oyuncular Çözüm Aramakta

Oyuncular, Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatasına sık sık denk gelmektedir. Oyuncular, bu hatanın neden kaynaklandığını ve nasıl çözüme kavuşacağını bilmek isterler. Oyuncu tutkunları için bu hatanın çözümü hazırlanmış olan yazımız devamında bulunmakta.

5

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası Oyun İçinde Nerede Çıkıyor?

Bu hata genellikle oyuncuların oyuna giriş yaparken giriş ekranında karşısına çıkar. Bu hatayı çözmek için farklı yöntemler bulunur. Bu yöntemleri uygulamadan önce hatanın sebebinin bilinmesi gerekir. Sebebini bildiğiniz anda çözüm yöntemleri arasında tercih yapma imkânınız bulunur.

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası Neden Kaynaklanır

Bu hatanın çıkma nedenleri farklıdır. Windows 10 kullanıcısı iseniz 32 Bit işletim sistemi kullanmanız, bu hataya neden olmaktadır.

Valorant Oyunu İçin Gerekli İşletim Sistemi

Valorant oyununu oynamanız için 64 Bit işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir. 32 Bit işletim sistemine sahip olan oyuncular bu sistemi 64 Bite taşıyamazlar. Bu sorunu çözmek için farklı yollar vardır.

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatasını Çözmenin En Kolay Yolu

Yukarıda da açıklandığı gibi 32 Bit işletim sistemini 64 Bit işletim sistemine çıkarma gibi bir şansınız bulunmamaktadır. Bilgisayarınızın yükünü bir anda iki katına çıkarmanız işletim sisteminize zarar verecektir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek işletim sisteminize zarar vermeden bu hatayı çözebilirsiniz.

• Bilgisayarınızın masaüstü bölümüne gelip sağ tıklayınız.
  • Burada açılan özellikler butonuna tıklayınız.
  • Özellikler butonunda bulunan sistem butonuna tıklayınız.
  • Sistem üzerinde işletim sisteminizin bit özelliğine bakınız.
  • Eğer işletim sisteminiz 32 Bit ise format atınız.
Format attıktan sonra Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatasını çözmüş olacaksınız.