Valorant Ayarlar Sunucuya Kaydedilmedi Hatası

Nova

Nova
Yönetici
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Valorant ayarlar sunucuya kaydedilmedi hatası çözümü yazımız sizlerle. Popüler oyunlardan olan Valorant, oynanırken bazı hatalar oluşmasına neden olur. Oyun oynayanlar, oyunu geliştirebilmeleri yerine sürdürebilmeyi tercih ederler. Çünkü oyunların sürdürülememesi daha büyük bir sorundur. Ayarlar sunucuya kaydedilmedi hatası en sık yaşanan hatalar arasında yer alır. Bunun farklı nedenleri olmasıyla birlikte çözümleri de vardır. Oyun oynayanlar, oyunlardan bekledikleri verimi alabilmek adına, oyunları sıklıkla kişiselleştirirler.

1


Valorant Ayarlar Sunucuya Kaydedilmedi Hatası Nedenleri
Valorant ayarlar sunucuya kaydedilmedi hatası olan oyuncular, bu hatayı farklı nedenlerden alabilirler. Bu hatanın alınmasının nedenleri şu şekilde sıralanır;
  • Antivirüs programından dolayı olabilir.
  • İnternet bağlantısından dolayı olabilir.
  • Oyun dosyalarıyla ilgili olabilir.
  • DNS ayarından kaynaklanıyor olabilir.
  • Sunucudan kaynaklanabiliyor olabilir. Bu gibi durumlar yaşandığı zaman, hızlı bir şekilde çözüm yollarına başvurmak gerekir. Aksi takdirde oyun sürekli olarak hata yaratmaya devam edebilir.
Valorant Ayarlar Sunucuya Kaydedilmedi Hatası Çözümleri
Valorant ayarlar sunucuya kaydedilmesi hatası alanların izlemesi gereken çözüm yolları vardır. Bu çözüm yolları şu şekildedir;
  • Riot Vinguard'dan kaynaklanan bir hata olabilir. Riat Vanguarda kapatılarak bilgisayarı yeniden başlamak gerekir. Oyuna girerek deneme yapılabilir.
  • Sunucu hatalarının ana sebebi internet bağlantısıdır. Bunun için, modemin kapatıp açılması ya da VPN kullanılması gerekir.
  • Dosyalarda yaşanan bozulmalar gözlendiyse, bu dosyalar düzeltilmelidir. Dosyalar onarıldıktan sonra sorun çözülebilir. Bu hataları yaşayanların bu şekilde hareket etmesi gerekir.
Oyunu Kapatıp Açmak Kesin Çözüm Mü?
Oyun oynayanların sıklıkla tercih ettiği çözüm yollarından birisi de kapatıp açmaktır. Bu sadece oyun için değil pek çok konu içinde bu şekildedir. Fakat bu her zaman çözüm olmayabilir. Bunun için kapatıp açma yöntemiyle çözülemeyen sorunlar için farklı yollar denenebilir. Bu şekilde yaşanan sorunlar engellenebilir.
Valoranta Yaşanabilecek Diğer Hatalar
Valorant oyununda farklı hatalarla da karşılaşılabilir. Hata kodları üzerinden istenilen çözüm yöntemleri uygulanabilir. Alınabilecek hata kodları arasında ilk olarak bağlantı hatası yer alır. Bunun yanı sıra hesap başka yerde oturum açmışsa da hata alınabilir. Riot işletimiyle alakalı sorunlar olabilir. Bunun dışında çok fazla hata koduna oyun içerisinde rastlamak mümkündür.
 
Son düzenleme:
Üst