Ron Waeslay Hakkında Bilmedikleriniz

Nova

Nova
Yönetici
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Harry Potter'ın en yakın arkadaşı olarak seyircinin karşısına çıkan Ron Weasley karakteri, birçok kişinin hayran kaldığı biri haline dönüştü. Kitap ve film serisinde sıklıkla karşımıza çıkan Ron Waeslay hakkında bilmedikleriniz olabilir. Kimi zaman Harry'nin gölgesinde kalmış olsa da Potterhead'lerin birçoğunun favori karakteri olmayı başarmıştır.

Yaratılan İlk Harry Potter Karakteri

Kitabın yazarı J.K. Rowling Harry Potter karakterini ilk defa Manchester'dan Londra'ya giden bir trende düşünmüştü. Ancak düşündüğü şey sadece Harry Potter karakteri değildi. Onun her zaman yanında olacak bir arkadaşı da bu tren yolculuğu esnasında kurgulamaya başladı. Ron Waeslay hakkında bilinmeyen ve Potterhead'ler tarafından teori haline getirilen şeyler yazarın yaptığı açıklamalar doğrultusunda kanıtlanmış oldu. Aynı seyahat sürecinde oluşturulan diğer karakterler Hagrid, Kafasız Nick ve Peeves karakterleriydi.

Ron Weasley.gif


Bilius

Ron Weasley karakterinin filmin bazı yerlerinde kusma hareketi yaptığı görülür. Bu durum Ron'un göbek adının Bilius yani bulantı ile ilgili bir kelimeden doğduğu teorisi vardır. Çoğu yerde göbek adını hiç duymayan seyirciler bu bilgi sonrasında anne ve babasının neden bu ismi Ron'a verdiği ile ilgili teoriler üretmeye başlamıştır. Ron'un Ecel gördükten sonra vefat eden amcasının adından kaynaklı olduğu Potterhead'lerin teorilerinden bir tanesi. Ron Waeasley karakterini kusması ile hatırlayanların Bilius ismi ile bağlantısını keşfetmeleri ise oldukça ironik bir ilişki kurmalarına neden olmuştur.

Ron Weasley'in Kuzeni

Weasley asilesi kızıllıkları ile bilinen bir aile. Ailenin akrabalarının da neredeyse tamamı kızıl. Bir kişi hariç. Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde ortaya çıkması gereken Mafalda isimli genç Ron Waesley'in kuzeni ve kızıl değil. Uygunsuz bir biçimde büyü yapan bir kız çocuğu üreten Ron'un akrabaları yaz iin Mafalda'yı Weasley'lerin yaşadığı kovuğa göndermeliydiler.

Bayan Waesley'in kızıl olmayan bu çocuğu gördükten sonraki tepkileri ve Ron'un merakından ötürü karakter film serisinden çıkarıldı. Harry Potter ve Felsefe Taşı filminde karaktere ilişkin sadece şu sözler vardı; "Sanırım annemin muhasebeci olan ikinci bir kuzeni var ama ondan hiç söz etmeyiz." Böylece Mafalda karakteri filmde hiç yer almamış oldu.
 
Üst