Potter Ailesini Tanıyalım

NecatiGZL

Kategori Moderatörü
İçerik Yazarı
Ekip Yöneticisi
Kategori Moderatörü
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Dünyanın en iyi kitap ve film serilerinden biri olarak gösterilen Harry Potter serisi, J. K. Rowling tarafından yazılmıştır. Potter ailesinin oldukça eski bir aile olduğu bilinmekle birlikte adlarını Harry James Potter doğduğunda çok fazla yer ve topluluklara duyurmuşlardı. Peki, Potter ailesi kimlerden oluşmaktadır? Gelin, hep birlikte bu sıra dışı ve büyüleyici aileyi, Potter ailesini tanıyalım.

Potter Ailesini Tanıyalım


12. Yüzyıldan Bir Sihirbaz

Potterlar ilk köklerinden beri bir büyücü ailesi olarak anılmaktadır. Bu büyücü ailesinin bilinen en eski üyesi ise Stinchcombe kasabasında varlığını sürdüren ve takma adı ‘Potterer’ olan Linfred isimli bir kişi olduğu öne sürülmektedir. Anlatılanlara göre Linfred, yaşadığı kasabanın sakinleri tarafından tuhaf ve anlaşılması güç olan biri olarak tanınmaktaydı. Fakat Linfred’in kasaba sakinlerine bulunduğu tıbbi yardımlar ile bu kasabalıların güvenini kazanmıştı. Herkes onu zararsız bir ihtiyar olarak görüyordu ve sıtma ve frengi gibi hastalıkları tedavi yöntemlerinin, aslında bir sihirden ibaret olduğunu kimse anlamamıştı.

Komşularında bıraktığı bu izlenimler onun işine yarıyordu çünkü kapalı kapılarının ardında yaptığı iksir, sihir ve büyüleri çeşitli büyücüler ve cadılara satmamış olsaydı belki de bugün biz Potter ailesi diye bir ailenin varlığından haberdar olmayacaktık. Deneylerini yaptığı odalardaki kapılarını hep kapalı tutuyordu. Kimse bu yaşlı, iyi ve tuhaf adamın evini merak etmiyordu. Tarihçiler de, bu gizemli adamın yani Linfred’in bugün bile hala kullanılan çeşitli iksir ve tedavilerin mucidi olarak görmektedir. Bahsedildiği gibi Linfred’in böyle bir insan olması ve yaptığı büyüler ile iksirleri çeşitli cadı ve büyücülere satması ile gelecekteki Potter ailesine hatırı sayılır bir servet bırakmasına olanak sağlayabilmişti.

Harry Potter gif.gif


Soy Ağacındaki Bulunan Potterlar

Linfred’in ilk oğlu Hardwin, Iolanthe adlı bir cadı ile evlenmiştir. Görünmezlik pelerini de Iolanthe’nin büyücü ailesinden kalan büyük bir mirastır. Bu miras daha sonra Potter ailesinin ilk erkek çocuklarına miras olarak sırasıyla verilmiştir.

Bundan sonra soyağacında ismi geçen Potterlar sıralanacaktır:

  • Ralston Potter
  • Henry Potter
  • Fleamont Potter: James Potter’ın babası, yarattığı saç iksiri büyüsü ile birlikte Potter Ailesi’nin adını yüksek makam ve farklı topluluklara ulaştırmıştır.
  • James Potter: James Potter, Harry James Potter’ın babasıdır.
  • Harry James Potter: Ailenin son üyesidir. Harry’nin küçüklüğünde annesi ve babası karanlık bir güç (Voldemort) tarafından öldürüldüğünde sağ kalan tek kişi Harry olmuştu. Bu nedenle, Potter soyadını en çok yayan kişinin de Harry Potter olduğu bilinir.
 
Üst