Harry Potter’da Yaşanan En Komik Anlar

Nova

Nova
Yönetici
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Harry Potter filmleri acıklı ve aksiyonun yüksek olduğu sahnelerden oluşsa da bazı sahneler oldukça komik anlara şahit olmuştur. Harry Potter'da yaşanan komik anlar birçok kişinin hafızasına kazınmış ve oyuncular da bu sahneleri çekerken oldukça eğlendiklerini söylemişlerdir.

Harry Potter’da Yaşanan En Komik Anlar


Weasley ve Muggle Sahneleri

Weasley ailesinin Muggle'lar ile iletişim halinde olduğu sahnelerin birçoğu seyircilerin kahkahalara boğulmasına neden olmuştur. Harry Potter'da yaşanan komik anlar listesinde başı çekebilecek olan Weasley ailesinin sahneleri, Muggle'lar ile birleştiğinde sinema salonlarında kahkahalar havada uçuşmuştu. Özellikle bayan Weasley'in postacıyı gördüğünde verdiği tepkiler en komik sahnelerden bir tanesi arasında yer aldı. Aynı zamanda Weasley ailesinin ikizleri olan Fred ve George ikilisinin sahneleri de en sevilenler arasındaydı.

Lavender ve Won-Won

Ron, sevgilisinin sevgisini sürekli dışa vurmasından rahatsız olsa da seyirci bu sahneleri çok sevmişti. Lavender'in Hogwarts Expresi treninde pencereye kalp çizerken ki hali Harry Potter filmlerinin en komik sahnelerinden biriydi. Kalp çizdikten sonra Ron ve Harry'nin verdikleri tepkiler de seyircilerin gülmesine neden olmuştu. Lavender'in yanlışlıkla aşk iksirini içmesi ile başlayan Won-Won sahneleri, aşk iksirinin etkisi geçtikten sonra kesildi ve komik sahneler de bir süreliğine yerini aksiyona bıraktı. Filmin bütün serilerinde komik sahneleri işleyen senaristler, aksiyon ve dramın içerisinde iyi bir geçiş yapmayı başardılar.

Argus Filch Sahneleri

Harry Potter filmlerinin en komik sahneleri Argus Flich karakterinin olduğu sahnelerden oluştu. Her gün yatağının ters tarafından uyanan huysuz ve yaşlı Argus, Hogwarts'ta kofi görevlisiydi. Çocukların komik bulduğu bu adam, kedisinden başka hiç bir şeye önem vermeyen asık suratlı bir tip olmasına rağmen komik sahneler de beraberinde geldi. Albus Dumbledore'a bir mesaj yetiştirmek için büyük salonda koşması Argus karakterine bu koşusundan dolayı kahkahalar ile gülünmesine neden olmuştu. Harry Potter filmlerinde yer alan karakterlerin birçoğunun kendine has komik özellikleri ve sahneleri vardı. Filmin genelinde Voldemort ve müritlerine karşı yapılacak olan savaşa hazırlık işlense de, komik sahneler ile bu ağır hava çoğu zaman atıldı.
 
Üst