Hagrid Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

NecatiGZL

Kategori Moderatörü
İçerik Yazarı
Ekip Yöneticisi
Kategori Moderatörü
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Her şeyin ortada olduğu düşünülse bile, Hogwarts’ın bekçisiyle ilgili hayranları şaşkınlığa uğratmaya yetecek birtakım bilgiler hala mevcut bulunmaktadır. Hogwarts’ta Anahtarların Bekçisi olarak anılan hagrid hakkında bilmediğiniz 10 şey nelerdir, bunlardan bahsedeceğiz.

giphy.gif


Hagrid’in Kedilere Alerjisi Vardı

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda Hagrid, Harry’ye onu hapşırttıkları için kedilerden haz etmediğini söylemiş, bu sebeple de ona doğum günü armağanı olarak Hedwig’i yani bir baykuş almıştı.

Hagrid’in Karakteri Gerçek Bir Motorcudan Esinlenilmiş

Harry Potter: Sayfadan Sahneye, Çekim Serüveninin Tamamı eserinde Harry Potter serisinde Hagrid’e can veren Robbie Coltrane’e göre, karakter hakiki bir motorcu üzerinden biçimlenmişti.

Asası Esnek ve 16 inç’miş

Hagrid’in olağanüstü boyutuna bakıldığında asasının da buna eşdeğer olması gerekirdi. Olağan dışı 16 inçlik asa meşeden yapılmış ve esnek olarak tarif edilmiş.

Bir Gryffindor’muş

Hagrid’in Hogwarts yapısının bahsi kitaplarda hiç geçmemiş fakat nazikliği, asil tabiatı ve cüretine bakılarak Hagrid’in bir Gryffindor olduğunu söylemek olanaksız değildir.

Hagrid Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey.jpg


Patronus Oluşturamıyormuş

Potter fanlarıyla Twitter’da yapılmış olan bir sual – yanıt esnasında fanlar Rowling’e, Hagrid’in Patronus’unun neye benzediğine dair bir sual yöneltmiş, Rowling ise; “Hagrid bir Patronus meydana getiremiyordu. Bu son derece meşakkatli bir büyü.” Yazmış.

Zor Bir Çocukluk Geçirmiş

Seride Hagrid, güç bir çocukluk periyodu geçiren karakterlerden bir tanesiymiş.

Hagrid Güçlü Büyülere Karşı Dayanıklıymış

İrice ebatına ve kısmen dev oluşuna istinaden, Hagrid okkalı büyülere karşı son derece metanetliydi.

Voldemort Sihir Bakanlığı’nı Aldığında Hagrid Kulübesinde Bir “Harry Potter’a Destek Olun” Partisi Vermiş

Potter zamanı yayınlarından birinde öğrenildiği üzere Hagrid kulübesinde “Harry Potter’a Destek Verin” partileri düzenliyormuş.

Hakiki Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda Hagrid de Varmış

Hagrid özgün Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın azalarından bir tanesi olduğu için Dumbledore’un “hususi” işleri, yerine getirilmek üzere Hagrid’e veriliyormuş.

Rowling En Başından Beri Ölüm Yadigarları’nda Menedilmiş Orman’ın Çıkışında Harry’yi Taşıyan Kişinin Hagrid Olacağını Planlamış

Ölüm Yadigarları filminin DVD’si adına Daniel Radcliffe ile gerçekleştirilen bir röportajda yazar, Harry’nin Hogwarts Savaşı esnasında görünüş itibariyle canlı olmayan vücudunu taşıyacak olan şahsın Hagrid olduğunu planladığını söylemişti.
 
Üst