GTA 4 Aktivasyon Sorunu 2021

Unliforce

Kategori Moderatörü
İçerik Yazarı
Kategori Moderatörü
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
9
Tepkime puanı
1
Puanları
1
GTA efsanesinin en çok oynanan oyunlarından biri GTA 4'tür. GTA oyununun sanal dünyası, oyunculara her zaman cazip gelmiş ve ilgi çekici olmuştur. GTA 4 oynayan ve vaktinin çoğunu bu oyuna ayıran oyuncular, gta 4 aktivasyon sorunu ile sıklıkla karşılaşmıştır. Bu sorunun çözümü için izlenecek birkaç adım vardır.

GTA 4 Aktivasyon Sorunu 2021


GTA 4 Aktivasyon Kodu Sorunu

Oyuna girildiğinde aktivasyon hatası alınıyor ve girilen kod kabul edilmiyorsa, bu oyunun eski bir sürümünün kullanıldığını gösterir. Öncelikle sürümün güncellenmesi gerekir. Sürüm güncellemeleri için izlenmesi gerekenler adımlar şu şekildedir;

  • Rockstar firmasının internet sitesine girilir,
  • Burada oyunun son sürüm güncellemesi indirilir,
  • İndirilen zip dosyası klasöre çıkartılır,
  • GTA4RC dosyası çalıştırılır,
GTA4RC dosyası açıldığında, ekrana gelen pencerede "I AGREE" ve "NEXT" adımları izlendikten sonra, kurulum tamamlanacaktır. Kurulum tamamlandığında, güncelleme işlemi de başarı ile gerçekleştirilmiş olacaktır.

GTA 4 PC Aktivasyon

Güncellemeler tamamlandığında, oyuna giriş yapılır. Oyunun kısayol sembolüne tıklandığında ekrana bir pencere gelir. Bu pencerenin alt kısmında "Activate Manually" seçeneği vardır. Bu bölüme sahip olunan aktivasyon kodu girilir ve oyun aktif edilir.

GTA 4 Oyna

Doğru aktivasyon kodu girildiğinde, GTA 4 oyununa giriş yapılabilir ve oyunun tüm bölümleri kullanılabilir. Oyunun orjinali satın alındığında, aktivasyon kodu da paketin içerisinde iletilecektir. Orjinal oyunu satın almak istemeyen kişiler, çeşitli platformlardan bu oyunun cracklı versiyonunu da indirebilirler.

GTA 4 Crack

GTA 4 oyununun orjinaline para vermek istemeyen kişiler, çeşitli online platformlardan bu oyunun crackli versiyonunu da indirebilirler. Bir çok programcı tarafından çeşitli crackler üretilmiş ve internet ortamına dağıtılmıştır. İndirilen orjinal olmayan sürüm, crack dosyaları talimatları ile aktif edilebilir ve oynanabilir. Fakat, tüm oyuncular crackli oyun yüklerken dikkatli olmalıdır. Crackli oyunların yüklenmesi yasa dışı olduğu gibi, çeşitli virüs saldırılarına da maruz kalınabilir. Crack dosyaları yüklenirken, virüs korumasının devre dışı bırakılması gerekeceğinden, bilgisayara çeşitli casus yazılım yüklemelerinin önüne de açılır. Bu sebeple, oyunların mutlaka orjinal sürümlerinin alınması gerekir. Orjinal olarak alınan oyunlar çok daha güvenilirdir ve yasaldır. Hiç bir oyuncu kendini riske atmamalı ve cracklı oyunlardan uzak durarak, siber ortamda kendini riske asla atmamalıdır.
 
Üst